środa, 11 lutego 2009

10. Pionek

W dniach 14/15 marca odbędzie się najbliższa, już 10ta edycja gliwickich spotkań z grami planszowymi - PIONEK. Jak podczas każdej edycji szykujemy dla wszystkich uczestników masę atrakcji i sporą gromadę niespodzianek.

Turnieje i konkursy
Tradycyjnie na Pionku odbędzie się turniej w grze wyścigowej PITCH CAR, odbędzie się turniej GIER LOGICZNYCH, konkurs WIEDZY O GRACH PLANSZOWYCH. W chwili obecnej waha się jeszcze czy tradycyjny turniej NS HEX będzie zastąpiony turniejem WITCHCRAFT (chodzi o powiew nowego w ramach gier taktycznych).

Loterie i plebiscyty
Tradycyjnie na Pionku odbędzie się loteria z nagrodami, w której będzie mógł wziąść udział każdy z uczestników. Będzie także tradycyjny plebiscyt na najlepszą grę Pionka.

Biblioteka gier
Podobnie jak na ostatniej edycji Pionka tak i teraz zostanie uruchomiona nasza Biblioteka Gier, z której będzie można wypożyczyć grę i bawić się w nią na Pionku. Pod tym adresem znajdziecie listę wszystkich gier, jakie znajdują się w naszej Bibliotece.
Zwracam zarazem uwagę, iż tradycja uczy, że uczestnicy imprezy przywożą ze sobą około 150 własnych tytułów gier, które udostępniają do zabawy.

Warsztaty
W niedzielę na Pionku odbędą się warsztaty autorów gier. Na spotkanie przybywają autorzy gier z całej Polski i prezentują sobie wzajem własne projekty, dyskutują o nich i wspólnie testują. To jedyne tego typu miejsce w Polsce, gdzie można rzetelnie i spokojnie debatować nad projektami gier.

Brak komentarzy: