środa, 18 lutego 2009

Hotele i noclegi na Pionka!

Zbliża się kolejny Pionek, dlatego dla przyjezdnych postanowiłem przygotować listę hoteli, w których można się zatrzymać. Hotele poszeregowałem wg odległości od MDK, gdzie odbywa się Pionek. Jak szybko zauważycie placówki najbliżej położone mają najwyższe ceny. Cóż, specyfika centrum miasta.

Polecamy hotel w Łabędach – tani, przyzwoity, niestety daleko od centrum. Do dalszych części Gliwic można dojechać samochodem lub autobusem. Przystanki znajdują się bardzo blisko MDK.

1. Hotel przy Centrum Onkologii - www.hotel.io.giwice.pl
Położony przy Wybrzeżu Armii Krajowej, bardzo blisko MDK, ok. 15 min spacerem. Cena za pokój 2 - osobowy - 180 zł. Nocowali już tam konwentowicze na pierwszych Pionkach – oceny pozytywne.

2. Piast – www.piasthotel.pl
Koło ul Lipowej, ok. 30 –40 min spacerem od MDK. Cena za pokój 2 – osobowy – 170 zł

3. Tiffany – www.hotel.za.pl
Przy ul. Pszczyńskiej (wylotówka na autostradę, w stronę Mikołowa). Ok. 40 – 50 min spacerem od MDK. Cena za pokój 2 – osobowy – 130 – 140 zł. Hotel wzbudził kontrowersje wśród konwentowiczów, jednym przypadł do gustu, innym wręcz przeciwnie. Dla ciekawych opinii polecam przeszukanie wątków Pionek VIII, VII na forum www.gry-planszowe.pl

4. Argentum – www.argentum.gliwice.pl
Pokoje do wynajęcia ok 40 min drogi od MDK spacerem. Cena za pokój 2 – osobowy 130 zł.

5. Hotel Łabędy – www.hotel-labedy.pl
Położony daleko od centrum, najlepiej dojechać samochodem lub autobusem (ostatnie odchodzą z przystanku niedaleko MDK ok godz. 23.00). Konwentowicze wypowiadali się pozytywnie o hotelu. Samochodem jest to koło 20 min drogi.

6. Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Ślązaczek” www.zsti.gliwice.pl
Postanowiłem umieścić schronisko na końcu. Posiada dwa niewątpliwe plusy – jest tanie (21 zł lub taniej) i blisko centrum (ok. 20-30 min spacerem od MDK, w tym samym kierunku co hotel Piast tylko bliżej). Jednak schronisko rządzi się własnymi prawami – pierwszeństwo wynajmu ma młodzież ucząca się w pobliskiej szkole, to raz, dwa nie ma co liczyć na super standard. Warunki są przyzwoite dla niewymagających, czyli czysto i bez rewelacji, ale za pokój z łazienką trzeba zapłacić więcej (45zł). Standardem są pokoje 2 – 4 osobowe z łazienką wspólną na korytarzu. Czyli jak w schronisku lub akademiku. A, tak – mają salę telewizyjną i stołówkę, można próbować wynegocjować nocne granie.

Co do standardów hoteli nie wypowiadam się, bo jako gliwiczanin, w miejscowych hotelach nie nocuję, proszę przeszukać forum. Na pionku w wypożyczalni gier można mnie złapać i zapytać o szczegóły (trasa dojazdu do hoteli, linie autobusowe itp.)
Nie są to wszystkie hotele w naszym mieście, a jedynie te, gdzie ceny nie są wygórowane. Jeśli ktoś życzy sobie wysoki standard i położenie w centrum miasta, niech zajrzy na strony hoteli Qubus lub Diament. Cena za noc ok. 250zł.

Korzeń

Brak komentarzy: