środa, 27 maja 2009

Ostatni konkurs 10. Pionka rozwiązany!

Zajęło to dużo czasu, ale w końcu są: wyniki konkursu "Z jakiej gry pochodzi ten pionek...?" Przpominam, że na 10. Pionku zorganizowaliśmy galerię pięćdziesięciu zdjęć, na których były sportretowane pionki z różnych gier planszowych. Zadanie nie było proste, lecz uczestnicy podeszli do konkursu z dużym zaangażowaniem, pracowali samotnie, w parach, w grupach, podpowiadali sobie, starali się zgadnąć jak najwięcej pionków... Jak im poszło?

Nim o wynikach drobne sprostowanie - odrzuciliśmy ostatecznie 3 ostatnie zdjęcia. Były zbyt trudne, nikt, absolutnie nikt nie odgadł z jakich gier pochodziły te pionki. Te zdjęcia nie miały wejść do konkursu, w szale przygotowań do imprezy znalazły się jednak wśród prac konkursowych. Nie mniej, nie biorę ich pod uwagę - szczególnie jest to łatwe i uczciwe, że i tak nikt nie zgadł skąd pochodziły.

A teraz wyniki:

Zwycięzcą konkursu został Wojtek (WC), który poprawnie odgadł wszystkie zdjęcia, zdobył 47 punktów i bezdyskusyjnie udowodnił, że jest osobą o olbrzymiej wiedzy o grach planszowych i nieprzypadkowo na każdej edycji Pionka organizuje konkurs wiedzy o grach planszowych.

Zaszczytne drugie miejsce zajął Michał Walczak (Uiek). Osoba powszechnie znana wśród fanów gier, twórca serwisu Kraina Gier, znawca i smakosz gier, o 2 pionki słabszy od Wojtka (45 punktów).

Na kolejnych miejscach było szereg osób z 42 punktami.

Spośród osób, które brały udział w konkursie wylosowaliśmy także jednego szczęśliwca, który nie ma być może jeszcze tak dużej wiedzy jak jego koledzy zwycięzcy, ale który za to ma farta, a szczęście w grach czasem się przecież przydaje! Szczęście uśmiechnęło się do Jarka Nocunia, który odgadł prawidłowo 24 pionki.

Przyznaliśmy także nagrodę specjalną, dla jednej z osób. Jak się okazało, była to kartka Adama Łakomego, a za serce ujęła nas tym, że Adam podał 50 odpowiedzi dotyczących 50 pionków... Wymieniając 50 tytułów gier planszowych, w których NIE występują pionki! :) Nie jest to łatwe zadanie - szacun za poczucie humoru i za to właśnie nagroda specjalna!

Wręczenie nagród odbędzie sie na najbliższej edycji Pionka, w niedzielę, na ceremoni wręczenia nagród. Wszystkim uczestnikom BARDZO dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom BARDZO gratulujemy wygranej.

Brak komentarzy: