czwartek, 3 września 2009

XII edycja Pionka

W najbliższy weekend w Gliwicach odbędzie się kolejna, już XII edycja Gliwickich spotkań z grami planszowymi, czyli słynny Pionek. Jest to dwudniowy zlot fanów gier planszowych, którzy zjeżdżają z całej Polski do Gliwic, by tam, w budynku Młodzieżowego Domu Kultury spędzić długie godziny na nieprzerwanej, wspaniałej zabawie. Podczas tej edycji na uczestników czeka - jak zwykle - masa atrakcji.

Mistrzostwa Polski w Osadnikach z Catanu
Tegoroczna edycja Mistrzostw rozgrywana jest właśnie na Pionku. Rozgrywki zaczną się w sobotę o godzinie 11:00, w niedzielę zostanie rozegrany finał! Do dyspozycji uczestników będzie oddana specjalna sala, gdzie w komfortowych warunkach będzie można prowadzić zmagania.

Pokazy gry Vasco da Gama
Wydawnictwo Hobbity, które jest polskim wydawcą tego tytułu będzie prezentować swoją najnowszą produkcję. Oficjalna premiera gry będzie miała miejsce w październiku, na targach w Essen, tak więc uczestnicy Pionka mają szczególną możliwość poznać grę przed jej wydaniem!

Pokaz gry Stronghold
Największa polska premiera w świecie gier planszowych! Potężna produkcja ze stajni Portalu, od miesięcy szykowana na targi w Essen, właśnie na Pionku po raz pierwszy będzie udostępniona fanom, którzy będą mogli zagrać i wyrobić sobie własną opinię o grze. Na uczestników czekają dwa specjalnie przygotowane prototypy! Pokaz odbędzie się w sobotę o 11:00

Pokaz gry Mali powstańcy
Na Pionku odbędzie się także pokaz gry Mali powstańcy, która ukaże się nakładem wydawnictwa Egmont w październiku. Jej autorem jest Filippos - to pierwsza polska gra z Egmontu! Pokaz odbędzie się w niedzielę o 11:00

Nowości w Bibliotece Gier
Do naszej Biblioteki, od czasu poprzedniej, XI edycji Pionka trafiło wiele nowych tytułów! Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont będziecie mogli bawić się w Re Re Kum Kum, dzięki sklepowi Rebel.pl do Biblioteki trafiły Palce w pralce, Wsiąść do pociągu oraz dodatkowo Samuraj oraz Eufrat i Tygrys! Także z własnych środków kupiliśmy sporo gier, na nasze półki trafiło Eclipse, Wilde Wikinge, Chang Cheng czy Race for the Galaxy...

Stoisko Phalanx Games Polska oraz Portalu
Na stoiskach obu wydawców będzie można pograć w nowości, poznać plany wydawnicze, poplotkować. Na stoisku Phalanx będą królowały Steam oraz Golden Age, a na stoisku Portalu Duel i Kosmiczna Eskadra, będzie także można porozmawiać z redakcją magazynu Świat Gier Planszowych.

Konkurs Gra na 5kę! oraz Warsztaty autorów
Na Pionku odbędzie się także prezentacja gry, która zwyciężyła w organizowanym na stronie gamesfanatic.pl konkursie na grę planszową. Prezentacja odbędzie się w ramach Warsztatów autorów gier, które będą się odbywały w niedziele od godziny 12:00.

Kącik gier logicznych
Jak zwykle na Pionku będzie udostępniona olbrzymia ilość gier logicznych, które - wystawione w specjalnym miejscu - stworzą Kącik gier logicznych.

Turnieje i konkursy
Na Pionku odbędzie się szereg turniejów. W sobotę gracze mogą wziąść udział w turnieju gier Dominion oraz Race for the Galaxy, a w niedzielę w turniejach gier Neuroshimy HEX oraz Pitch Car. Ponadto w sobotę odbędzie się Konkurs wiedzy o grach planszowych, w niedzielę turniej dla dzieciaków w gry Egmontu, a podczas trwania całego Pionka będzie się toczył ogólny konkurs wiedzy "Ja wiem!"

I inne
A w ogóle to będzie po prostu obłędna atmosfera, masa uśmiechniętych ludzi i w zasadzie wszystkie te turnieje, prezentacje i cuda na kiju to pretekst. Liczą się uczestnicy - miłośnicy gier planszowych. Ich na Pionku nie zabraknie!


PLAN IMPREZY

Sobota
11:00 rozpoczęcie turnieju Osadników z Catanu
11:00 prezentacja gry Stronghold
15:00 turniej Dominion
17:00 konkurs wiedzy o grach planszowych
17:00 turniej Race for the Galaxy
19:00 wręczenie nagród za pierwszy dzień konkursu "Ja wiem!"

Niedziela
11:00 turniej NS HEX
12:00 turniej dla dzieci
12:00 warsztaty autorów gier
12:00 turniej Pitch Car
16:00 oficjalne zakończenie konwentu i wręczenie nagród

2 komentarze:

ja_n pisze...

Stoiska Thinfun nie będzie?

Tymoteusz pisze...

witam,
będę na Pionku po raz pierwszy, dlatego mam pytanie, czy całość zaczyna się o godzinie 11 turniejem w Osadników, czy "uroczyste otwarcie" będzie wcześniej?