niedziela, 4 maja 2008

5 tygodni

Punktem kulminacyjnym każdego Pionka jest konkurs wiedzy o grach planszowych. Z początku był to Konkurs Trzewika, potem trzewikowi z pomocą przybył Folko, więc konkurs przekształcił się w Konkurs Trzewika und Folko, tym razem zaś z odsieczą przybywa nam WC, konkurs ponownie więc zmienia swoją nazwę i tym razem odbędzie się pod szyldem Konkurs Trzewika und Folko und WC und freunde.

Jak się domyślacie, z odsieczą i nową energią do wymyślania fajnych pytań przybywa nam WC. Zresztą nie tylko on! Poprosiłem o wsparcie przyjaciół różnistych i różnorodnych, stąd też w nazwie konkursu pojawiają się tak WC, jak i freunde.

Ponownie zmienia się formuła konkursu, który - edycja za edycją - cierpi na tą samą dolegliwość, ilość chętnych jest zbyt duża. Na czwartej edycji bohatersko starałem sobie z tym radzić zdając pytania wielu, wielu drużynom, na piątej zrobiliśmy z Folkiem kwalifikacje w formie testu, który można było rozwiązać w czasie trwania Pionka, wreszcie na szóstej edycji przyjęliśmy brutalną taktykę - błędna odpowiedź to odpadniecie z konkursu.

Odpadanie z konkursu nie jest fajne. Postanowiliśmy to zmienić.

Dlatego wracamy do koncepcji kwalifikacji - lecz nieco ją zmieniamy. Wszyscy chętni przystępują do konkursu i dostają do rozwiązania test. Test jest krótki i szybki. Pięć najlepszych drużyn wchodzi do finału konkursu. Zaczyna się szaleństwo i obstrzał cudnymi pytaniami Trzewika, Folka, WC und naszych freunde. Zabawa na całego.

A potem nagrody, pamiątkowe fotki i ciepłe wspomnienia.

Brak komentarzy: