piątek, 13 czerwca 2008

Po Pionku: Konkursy

W ramach podsumowań Pionka dziś kilka słów o konkursach i turniejach, które odbyły się na Pionku.

Turniej Logiczny
Odbywał się przez całą sobotę. Prowadził go i pilnował Russ Williams, w turnieju wzięło udział 14 graczy. Formuła była luźna - kazdy z graczy mógł rozegrać grę w ramach turnieju w dowolnym momencie w sobotę, z dowolnym z przeciwnikiem. Do wyboru było 19 różnych gier logicznych z których gracze mogli sobie wybrać tytuł.

Wydaje się, że formuła się sprawdziła. Duże zainteresowanie (14 graczy!), duży wybór gier, wyglądało to bardzo fajnie. Russ z Anią zrobili w sali kącik logiczny i tam był stos gier i tam to się wszystko toczyło.

Wygrała Ania, drugi był Russ, trzeci Korzeń.

Na kolejnym Pionku na 100% powtarzamy ten turniej.

Turniej PitchCar
Tradycyjnie odbył się w niedzielę przed południem. W kwalifikacjach wzięło udział 14 graczy, do finału weszło oczywiście tylko 8. Tym razem tor był piekielnie trudny (4 skocznie) i bardzo ciekawy. Ciekawe były też wyniki - gliwicka śmietanka kierowców nie zakwalifikowała sie do finału, odpadła Tiju, Trzewik i Salou. 

Po emocjonującym wyścigu pierwszy na mecie zameldował się Pancho, zanim Mst, a trzeci Miras23 - Warszawa, Gliwice, Szczecin. Działo się!

Turniej Neuroshimy HEX
Zainteresowanie było większe niż się spodziewaliśmy dlatego ze smutkiem, po przyjęciu zapisów od 16 osób organizujacy turniej Goor musiał z kwitkiem odprawiać kolejnych chętnych, spóźnialskich którzy meldowali się po zamknięciu zapisów. Ze względu na niewiele czasu (turniej rozpoczął się w niedzielę w południe) rozgrywki przebiegały szybko, z wykorzystaniem klepsydr.

Wygrał Russ.

Turniej Carrom
Dzięki Kubie i Paulinie odbył się turniej Carrom, w osobnej sali, w ciszy i skupieniu, na sześciu stołach... Wyglądało to wszystko bardzo fajnie. Zdaniem Kuby poziom, szczególnie finału, był bardzo wysoki. Bardzo się cieszymy, że taki turniej odbył się na Pionku i fajnie, że Carrom znalazł sobie miejsce w Gliwicach.

Wygrał Jacek z Opola.

Konkurs Trzewika und Folko und WC und Freunde
Czyli sobotni gwóźdź programu, rozpoczął się o 18tej, trwał do 20tej, a w niedzielę jeszcze rozegrała się dogrywka pomiędzy finalistami. Do zabawy przystąpiło 14 dwuosobowych drużyn, które musiały wypełnić specjalny test wiedzy. Do finału weszło pięć najlepszych zespołów i rozpoczął się maraton pytań - każda drużyna musiała odpowiedzieć na 10 pytań, każde z innej kategorii (Wydawcy, Reguły Gier, Rebusy...). 

Zwycięzcę poznaliśmy dopiero w niedzielę, po długiej, wyczerpującej dogrywce. Wygrał zespół Ujka i Tiju pokonując Piotro i Magmę. Trzecie miejsce zajął zespół Nataniela i Draco.

Rozdaliśmy furę wspaniałych nagród ufundowanych przez naszych sponsorów. Było wiele świetnej zabawy. Na kolejnym Pionku na pewno znowu będą konkursy i turnieje. A póki co jeszcze raz dziękujemy sponsorom:

Wydawnictwu Granna
Wydawnictwu Egmont
Wydawnictwu Galakta
Wydawnictwu Portal
Wydawnictwu Albi Polska
sklepom Rebel.pl oraz Cybergame.pl
oraz firmie Q-Workshop

3 komentarze:

uiek pisze...

uika - "i" a nie "j" :P który już rok Ci to powtarzam?

Gratulacje dla wszystkich, zwłaszcza dla rywali w konkursie wiedzy. No i podziękowania dla Tiju, która po raz kolejny udowodniła, że jest super kompanką do drużyny ;)

Nataniel pisze...

O, zajelismy trzecie miejsce? Czy za trzecie byly jakies nagrody?

Poza tym mielismy najbardziej hardcore'owe pytania -- o plyty Led Zeppelin, zagadke rysunkowa "Ryzyko" oraz o specjalizacje (nie sektor - SPECJALIZACJE) zawodowa Reinera Knizia.

trzewik pisze...

Za III miejsce były nagrody. Ty nie dostałeś bo wyjechałeś, a Draco zrezygnował z nagrody i przekazał ją osobie z publiczności. Super gest, super sprawa! Respect dla Draco.

Pytania mieliście hardcorowe w rzeczy samej :)