wtorek, 9 grudnia 2008

Po Pionku! Odkrycie Pionka!

Trochę trwało nim odespaliśmy Pionka, policzyliśmy wszystkie głosy, obliczyliśmy wszelkie możliwe statystyki i dane. W końcu jesteśmy gotowi, zaczynamy tradycyjne podsumowanie 9. edycji Pionka. Od dziś codziennie będzie ukazywał się na naszej jeden post z informacją o minionej imprezie.

Zaczynamy - TA DAM - od wyborów na Odkrycie Pionka.

Jak wszyscy uczestnicy imprezy wiedzą, podczas Pionka odbywa się głosowanie na Najlepszą Grę Pionka oraz na Odkrycie Pionka. Tym razem w głosowaniu wzięło udział 98 uczestników. O ile wyniki na najlepszą grę Pionka są dość przewidywalne (ogłoszenie jutro), o tyle wyniki tego, którą grę uznaliście za odkrycie imprezy są bardzo ciekawe - mamy bowiem czarnego konia imprezy...

1. Dominion (12 głosów)
2. Filary ziemi (11 głosów)
3. Ryth & Boulet oraz Wasabi (10 głosów)

Otóż to. Filary ziemi. Gra która swoją premierę miała coś koło dwóch lat temu okazała się dla wielu ludzi odkryciem Pionka! O czym to świadczy? Że na imprezę przychodzi coraz więcej "zwykłych gliwiczan", ludzi którzy wstępują do MDK bez żadnej wiedzy o grach planszowych i dla których wszystko co tu się dzieje jest absolutnie nowe i fascynujące. Ludzi, dla których Filary ziemi są odkryciem. Wspaniałym, barwnym odkryciem, takim samym jak dla mnie czy Pancho... dwa lata temu...

Oczywiście wygrywamy na tym wszyscy, wygrywa Pionek, bo coraz więcej ludzi nie związanych z forum interesuje się imprezą, wygrywa Galakta, która ufundowała nam gry do Biblioteki Gier i dzięki temu świetnie wypromowała swój tytuł, wygrywa dobra gra, bo Filary to kawał fajnej planszówki i warto, by ludzie mieli ją na swoich półkach.

Pierwsze miejsce Dominiona chyba nikogo nie dziwi, podobnie jak wysoka pozycja Rythm & Boulet, która na pewno pozostanie we wspomnieniach z tej imprezy wielu ludzi. Kolejny raz wesoły, szalony tytuł przetoczył się przez Pionka jak walec i porwał ludzi do kretyńskiej, nieskrępowanej zabawy. Wasabi jest wielkim zaskoczeniem, jeden bodaj egzemplarz na imprezie (Bogasa) był grany non stop - zupełnie się tego nie spodziewałem. Wyniki Dominiona jasno pokazują, że ta gra jest - bez dwóch zdań - wyśmienita.

Wysoko w czołówce odkryć były jeszcze:
4. Quarto (8 głosów) - Kornik promował w kąciku logicznym
5. Giants (7 głosów) - Alek tłumaczył z poświęceniem tytana
6. Carrom (6 głosów) - Kuba i jego ekipa tradycyjnie fajnie popromowała swoją pasję
7. Galaxy Trucker oraz Babel13 (klasyki wciąż jare)

2 komentarze:

Al pisze...

Coś jest na rzeczy ;-) - jeszcze kilka dni po Pionku gardło leczyłem miodem i surowym jajkiem. Tak się pechowo składało, że gdy dochodziło do kolejnego tłumaczenia to obok usadawiała się ekipa do Rythm & Bullet i "stukała" bynajmniej nie po udach :-/ lub Wojtek zadawał przez mikrofon co i rusz pytania :-).
Ale dałem radę ;-). A te 7 głosów niech będzie mi zapłatą :-)

trzewik pisze...

W rzeczy samej! Kupę ludzi miało dzięki temu super zabawę.