poniedziałek, 14 kwietnia 2008

9 tygodni - Niedziela z prototypami

Korzeń wymyślił Niedzielę z prototypami. Ukłon w stronę autorów gier. Pomoc dla ludzi, którzy projektują gry, lecz nie mają jak skonfrontować ich z różnymi graczami. Na Pionku jest ku temu okazja. Na Pionku jest ku temu świetna okazja.

Dlatego Korzeń weźmie wszystkich chętnych pod swoją opiekę i zorganizuje spotkanie autorów gier. Stworzył reguły tego spotkania, ma wizję, plan, wie jak to należy przeprowadzić. Jeśli chcesz, by ktoś przetestował twój prototyp, ty przetestuj inny. Jeśli chcesz usłyszeć opinie o swojej grze, nie szczędź opinii i swojego zdania o grze swojego kolegi. Jeśli chcesz, by ktoś ci doradził, nie omieszkaj doradzić ludziom, w których gry grałeś.

Nie wiemy jak wypali to spotkanie. Nie wiemy ilu ludzi przyjdzie z własnym prototypem pod pachą i będzie chciało pokazać swoją grę. Nie wiemy czy to będą dobre gry.

Wiemy jednak, że warto spróbować. Wyciągnąć rękę do tych, którzy potrzebują pomocy - którzy chcą, by ktoś zobaczył ich pomysły i ocenił je świeżym, surowym okiem.

A jeśli będziemy mieć szczęście, to uda się namówić Folka, by powiedział kilka słów ludziom, którzy stawiają pierwsze kroki w tym ciekawym, lecz trudnym fachu. Niebagatelna to pomoc.

Brak komentarzy: